Ринок твердопаливних котлів на даний момент сповнений різноманітності. Перед клієнтом є вибір із шахтного типу з верхнім завантаженням, тривалого горіння, різних конструкцій та модифікацій.

Навіть вибравши потрібний для себе агрегат за типом горіння, перед вами буде стояти вибір - який теплообмінник буде краще: жаротрубний, пластинчастий або комбінований, триходовий?

Почнемо з особливостей жаротрубного теплообмінника

- низький показник гідравлічного опору (вам не потрібно використовувати потужний циркуляційний насос у системі опалення, щоб прокачати воду, достатньо бюджетного варіанта малої потужності);

- високий ККД (площа теплообміну у трубчастих теплообмінників більша, від цього і ефективність котла на твердому паливі буде вищою) Також, щоб підвищити ККД рекомендуємо вставити в трубки турбулізатори (металеві прути спіралеподібної форми) для того, щоб пучки димових газів змішувалися для більшого теплообміну. Коли димові гази проходять, вони утворюють пучок і контактують зі стінками труб лише своїм зовнішнім шаром. Крім змішування піролізних газів, вони ще й затримують їх, це також збільшує ефективність. Важливо: турбулізатори рекомендуємо використовувати при дуже хорошій потягу димохідної системи. Або ж використовуйте автоматику з вентилятором або димосос. Щоб уникнути задимлення у приміщенні;

- при виборі котла з жаротрубним теплообмінником звертайте увагу на перевірених виробників. Діаметр та кількість труб, необхідно правильно розрахувати, щоб уникнути поганої прохідності. Недостатня прохідність може призвести до того, що пристрій не виходитиме на потрібні (задані) температури. Це супроводжуватиметься конденсуванням, відкладенням смоли, його постійним засміченням, а в будинку тепло не буде.

- каналы должны быть цельнотянутые, без внутренних швов.

Нагреватель дровяного котла зазнає високих навантажень як за тиском, так і за температурою, тому може вийти з ладу. Якщо на тонелі буде шов і він розійдеться, то заварити його неможливо без розрізання конструкції. У випадку отримання такого апарату від виробника, краще його повернути назад. Продавець сумлінно попереджає про такий нюанс і пропонує альтернативу у вигляді пластинчастого теплообмінника, то краще зупинити свій вибір на ньому.

- особливу увагу приділяйте очищеннюкотла з верхнім завантаженнямз таким теплообмінником.

Так, будь-який теплоагрегат потрібно чистити раз на тиждень-два. Якщо цього не робити, то дьоготь, який осів на стінках, заважатиме нормальній тепловіддачі палива. Все просто: не чистити котел - спалюєте більше дров для набору потрібної температури. Але у випадку з жаротрубним теплообмінником є ​​ризик того, що відкладення просто заб'ють трубу і газам не буде куди йти, і вони вийдуть через всілякі щілини в котельню. В результаті: ніякого горіння та повне приміщення диму.

- Регулювання потужності котла. Іноді не потрібно, щоб він працював на свою повну потужність. У теплі зимові дні надлишкове тепло потрібно якось акумулювати. Так, можна встановити теплоакумулятор, буфер непрямого нагріву для ГВП і тоді питання буде вирішено на корені. Через триходовий клапан ми можемо керувати розподілом температур та користуватися з найбільшою для себе вигодою. Але є виробники, які обладнають спеціальною металевою платиною, якою можна закрити частину трубок теплообмінника, таким чином прилад видає менше кіловат тепла і в теплі дні спалюєте менше сировини. Плюс температура в будинку буде нижчою. Але ми все ж таки рекомендуємо грамотно спроектувати систему опалення і поставитибуферну ємність (акумулюючий бак).

Варіанти жаротрубного теплообмінника у котлах на дровах та вуглі:

Також може бути виконаний і навпаки. Жар проходить не трубами, а нагріває вже водонаповнену трубу. Такий метод теплообміну дозволяє збільшити потужність (додаткова трубка відносно 0,5 кВт), не змінюючи глобально конструкцію. Причому це може бути реалізовано як у бюджетних котлах так і в досить дорогих.

Як ми вже розібрали, такі теплоагрегати мають ряд переваг, а вибір ви можете зробити в нашому інтернет-магазині ТеплоФокус.