- Головна
- Усі товари
- Електрообігрівачі
Електрообігрівачі
Електрорадіатор: про правила вибору та основні технічні параметри:
Електричне опалення - один із способів обігріву житлових та адміністративних приміщень. Як генератор тепла тут виступає електрорадіатор, а для його роботи потрібне лише джерело живлення достатньої потужності. Електробатареї можуть замінити звичайний масляний радіатор або стати основою ефективної та універсальної системи опалення для приватного будинку чи квартири.
Основні переваги електричних радіаторів:
- тривалий термін служби (20-40 років, залежно від моделі);
- надійна робота, доступний ремонт; мобільність (за потреби можуть бути встановлені в новому місці);
- безпека під час експлуатації;
- екологічність, радіатори легко інтегруються у системи управління мікрокліматом.
Обслуговування не потребують, вони безпечні, що робить їх хорошим варіантом вибору для організації опалення житлових приміщень. Поради про те, як вибрати електрообігрівач з огляду на ключові характеристики обладнання — у нашій статті.
Різновиди та типоформати: які бувають інфрачервоні обігрівачі
У більшості випадків для вирішення завдання обігріву приміщення до початку та після закінчення опалювального сезону найчастіше використовуються масляні радіатори опалення, ІЧ-прилади, теплові вентилятори тощо. відмовитися від усіх перерахованих і найчастіше неефективних варіантів.
Електричний радіатор включає два технічні компоненти:
- нагрівальний елемент або ТЕН
- теплорозсіювальні елементи, у ролі яких виступають секції з металу
Нагрівальний елемент - це традиційний і знайомий для багатьох трубчастий нагрівач. Такий пристрій часто використовується і в побутовій техніці, і в пересувних опалювальних пристроях.
Тепло розсіюється у простір за допомогою металевого корпуса шляхом конвекції та теплообміну тепловою енергією (вона синтезується у вигляді променів). Найчастіше застосовуються секційні моделі, що дозволяє за допомогою збільшення чи зменшення кількості секцій підібрати теплову потужність, якої буде достатньо для обігріву приміщення.
Існують рідинні та безрідкі радіатори опалення. У конструкції перших передбачені спеціальні канали, і у них розташовується теплоносій. Теплова енергія від ТЕНу через теплоносій передається металу, а потім відбувається конвективний обмін між самим пристроєм та повітрям у просторі. Вже після цього підвищується температура та об'єктів, що знаходяться у приміщенні: меблів, техніки, текстилю тощо. Примітно, що у подібному обладнанні відсутня циркуляція теплоносія, у той час як у водяному опаленні здійснюється за допомогою насоса.
Конструкція секцій електрорадіаторів ідентична конструкції секцій у батареях звичайного водяного опалення: у багатосекційних моделях знаходяться нижній (з термонагрівальним елементом) та верхній (з краном Маєвського) колектори, в яких розташовані наскрізні отвори.
Рідинні обігрівачі можуть працювати автономно або ж інтегруватися в водяне опалення, що вже існує. При самостійній роботі на вході та виході встановлюються кульові крани. У другому випадку електричні рідинні, які є складовою частиною централізованої системи опалення, є універсальним джерелом тепла. Сенс у тому, що в міжсезоння для нагрівання використовується вбудований нагрівач, а в опалювальний сезон нагрівання теплоносія походить від основного опалювального приладу – котла або центральної магістралі.
В апаратах теплоносієм виступає дистильована вода або антифриз (незамерзаюча рідина), основою якої є етиленгліколь. У разі використання радіаторів у складі централізованої системи застосовується теплоносій, яким заповнено систему. Дистильовану воду використовують у приміщеннях, де людина є постійно. Незамерзаючий теплоносій рекомендується застосовувати на віддалених об'єктах, наприклад, дачах.
Радіатори безрідкісні працюють без теплоносія, а тепло від ТЕНу передається теплорозсіюючим елементам безпосередньо. Вони можуть застосовуватися як автономне джерело тепла, що не вимагає інтеграції з іншими системами. Конструкція – це низка металевих секцій. До переваг таких приладів можна віднести низьку інерційність, швидке нагрівання, невелику масу.
Правила вибору електрообігрівача для приватного домоволодіння.
Радіатори електричного типу вибираються виходячи з площі приміщення. Середня номінальна потужність секції становить 0,13 квт. Використовуючи такі дані, ви зможете вибрати радіатор опалення для квартири:
Площа обігріву, кв.м | Кількість секцій | Живлення, кВт*ч |
<4 | 3 | 0,1 |
4-6 | 4 | 0,15 |
6-8 | 5 | 0,2 |
8-10 | 6 | 0,25 |
Якщо необхідно обігрівати приміщення з великою площею (понад 22 кв. метрів), то встановлюються 2-3 пристроі для опалення. Додатковий радіатор слід встановити також, якщо в кімнаті велика кількість вікон.
Більшість моделей, що випускаються сьогодні, поставляється з секціями, виготовленими з алюмінію. До переваг таких виробів можна віднести хорошу теплопровідність, малу вагу, високі естетичні показники. Якщо ви використовуєте рідинні, не забувайте, що домішки теплоносія, який застосовується в централізованій системі опалення, можуть руйнувати поверхню металу.
Прилади оснащуються терморегуляторами (таймерами), які керують роботою ТЕНів, залежно від температури навколишнього середовища. Контроль температури здійснюється за допомогою вбудованих чи зовнішніх датчиків температури. Якщо планується стаціонарне встановлення батарей, то точніші результати можна отримати за допомогою зовнішніх датчиків, які встановлюються на деякій відстані від джерела опалення.
Зверніть увагу: обігрівачі можуть кріпитися на стіну за допомогою анкерів, встановлюватись на підставки чи колеса – варіант для мобільних джерел тепла.
Який електрорадіатор краще вибрати: характеристики різних моделей
Розглянемо вибір електрорадіатори Оптімакс з прикладу продукції провідного вітчизняного виробника. В яких як теплорозсіювальний елемент використовується алюмінієвий радіатор, що має коефіцієнт теплопровідності 204 Вт/м, що майже в 5 разів більше, ніж у сталі, і майже в 4 рази більше, ніж у чавуну. У ролі теплоносія є спеціальна рідина для систем опалення з високою теплоємністю.
Компанія випускає радіатори двох типів: Elite та Standard. Вони відрізняються комплектацією. По-перше, застосовуються секції з більшою площею тепловіддачі — вони мають масивні конвекційні ребра, тому ефективність цієї серії на 20% вища. Для порівняння, радіатори Elite мають тепловіддачу 202 Вт, а Standart – 160 Вт. Відповідно, вони відрізняються габаритами та масою.
Для підвищення ефективності роботи приладів та економії енергоресурсів опалювальний прилад оснащується двома датчиками температури: зовнішнім та вбудованим. Блок управління керує роботою пристрою на підставі сигналів від датчиків, а включення та відключення Тена здійснюється за допомогою симістора, завдяки чому обігрівач працює безшумно.
Додаткові можливості керамічних обігрівачів
Додаткові можливості нагрівальних панелій визначаються функціональністю мікропроцесорних блоків керування - з їх допомогою можна гнучкіше налаштовувати роботу опалювальних приладів, створюючи необхідний мікроклімат у приміщеннях. На прикладі опалювальних приладів "Оптілюкс" розглянемо основні режими роботи:
- "Комфорт" - дозволяє задати навколишню температуру і обмежити температуру нагрівання батареї.
- "Економ" - цей режим рекомендований для використання в тому випадку, якщо в приміщенні відсутні люди (на 4 градуси нижче, ніж в режимі "Комфорт").
- «Тижневий програматор» — за його допомогою можна запрограмувати роботу обігрівача на тиждень, причому звичайний день тут розбитий на два періоди — «Комфорт» та «Економ», що дуже зручно для приміщень, де люди присутні не завжди.
- "Дежурний" - варіант для будинків, дач, де люди не живуть постійно. Температура повітря встановлюється лише на рівні +8 градусів.
- "Календар" - дозволяє задати час, коли буде необхідно створити комфортні умови.
Висновок
Електрообігрівачі можуть використовуватися як додаткове та основне джерело тепла у вашому будинку. Це залежить, перш за все, від площі об'єкта, що обігрівається, і характеристик мереж електропостачання. Правильний вибір обладнання для електроопалення вам допоможуть зробити в інтернет-магазині «Теплофокус», фахівці якого були основними консультантами при підготовці цієї статті.