- Головна
- Усі товари
- Електрообігрівачі
- Інфрачервоний обігрівач
Інфрачервоний обігрівач
ІЧ-обігрівачі: шукаємо та знаходимо недоліки/гідності
Продуктивні, сучасні, невибагливі в процесі експлуатації та доступні за ціною інфрачервоні опалювальні панелі все частіше стають предметом вибору і для власників квартир, і для власників бізнесу. Давайте розберемося, чим викликана така популярність.
Як працює інфрачервоний обігрівач для квартири
Тепло, яке прилад має транслювати в приміщення, в даному випадку поширюють хвилі інфрачервоного спектру, які можуть бути довго- або короткохвильовими. Тобто ці пристрої виробляють тепло, що є продуктом невидимого світла. Він поглинається предметами, тобто основна відмінність ІЧ-обігрівача для квартири в тому, що він передає тепло не через повітря, а транслює його на навколишні предмети. А ті, відповідно, дзеркають енергію і вже віддають її назовні. Що на виході ? Рівномірний. А не локальне прогрівання. І, відповідно, у рази вищий рівень комфорту та економічна вигода.
Цікаво: щоб зрозуміти, як працює інфрачервоне обігрів, уявіть, що ви сидите на сонці, а потім у тіні. Тобто, не перебуваючи безпосередньо під УФ-променями, тепло ви все ж таки відчуваєте.
Існує два основні різновиди наступних пристроїв:
- Газові типи. Тепло назовні передає нагрітий елемент із кераміки.
- Електроприлади. В даному випадку основним нагрівальним елементом можуть виступати: панель плівкова, галогенна лампа, трубчастий ТЕН і спіраль з карбону. При цьому найбільш економічні вважаються карбонові типи (заповнена нановолокном з вуглецю), а ефективним – плівковий.
- І, нарешті, відмінності за типом монтажу, їх всього три: стельові, настінні та підлогові моделі.
ТОП-8 переваг для тих, хто хоче купити обігрівач інфрачервоний
- Будь-який формат монтажу – пристрої можуть встановлюватися під будь-яким кутом та у будь-якому положенні щодо меблів та техніки.
- Абсолютна безпека – керамічний інфрачервоний обігрівач нешкідливий для людини та навколишнього середовища, оскільки під час їх роботи не відбувається виділення жодних шкідливих речовин, більше того – навіть нагрівальні елементи розташовані таким чином, що дозволяє запобігти горінню пилу. Для виготовлення використовуються безпечні матеріали – в основному метал, скло.
- Можливість роботи в умовах відкритого повітря - це одна з вагомих переваг - вони можуть експлуатуватися на відкритих ділянках, причому їх ефективність анітрохи не знижується за будь-яких погодних умов: експлуатація можлива і в туман, і при низьких температурах, і за високої вологості. Використовуйте їх у комерційних локаціях (наприклад, примірочна зона на ринку), в гаражах, в комерційних приміщеннях, на дачі і т.д. Це про так звані УФО-моделі, панельні типи працюють суто в приватному будинку.
- Тривалий період експлуатації – працездатність інфрачервоних керамічних панелей опалення залежить від цілісності нагрівального елемента, які гарантійний термін служби становить щонайменше 10 000 годин фактичної роботи (тобто період, коли устаткування включено). При активному використанні це приблизно три роки гарантійного терміну та від 5-10 років фактично. В обігрівачах немає елементів, що швидко зношуються, а їх обслуговування полягає тільки в періодичному очищенні поверхні відбивача і нагрівального елемента.
- Відсутність шуму. В нагрівальних панелях немає динамічних елементів, рідин, і не передбачається якийсь активний процес (як, наприклад, у «дуйках» - тепловентиляторах, тому єдиною ознакою роботи пристрою можуть бути звуки, що видаються реле, яке включає/відключає його за сигналом від термостата До речі, така статична робота відкриває ще одну перевагу - при роботі інших видів пристроїв для обігріву завжди відбувається рух повітряних потоків, в результаті спостерігається переміщення пилу і навіть висушування шкіри та рослин.
- Висока швидкість та прямота нагріву. Прилади починають зігрівати відразу ж після їх включення, а якщо бути точніше – через 20-30 секунд – саме стільки часу знадобиться для нагрівання основного елемента. У електрообігрівачах, що працюють за іншим принципом, спочатку нагрівається повітря, а вже від нього - стіни та навколишні предмети. Отже, обладнання передає менше тепла кінцевому споживачеві. Нагрів впливає безпосередньо на людину, а повітря в приміщенні нагрівається від навколишніх предметів. Такий спосіб вважається більш ефективним та комфортним для людини. При використанні радіатора масляного повітря приміщення прогріється не раніше, ніж через півгодини. За допомогою конвекторних обігрівачів досягти цього можна дещо швидше, але процес ускладнений тим, що тепле повітря концентрується у верхній частині приміщення і тільки після прогрівання всього об'єму людина перестає відчувати дискомфорт.
- Вигода. Зважаючи на те, що ІЧ-обігрівачі використовуються для локального та основного обігріву, вони споживають значно менше електроенергії. Наприклад, щоб прогріти середнє за площею середовище, знадобиться масляний обігрівач потужністю 1,5-2 кВт, а інфрачервоний, спрямований безпосередньо на об'єкт, споживатиме не більше 500 Вт. Це дає змогу зменшити енергоспоживання в середньому на 50%.
- Важливо: до переваг входить як ціна так і те, що це спосіб обігріву вважається досить екологічним. Наприклад, електричні інфрачервоні обігрівачі Hemst не виділяють шкідливої пари в повітря і не сприяють будь-яким викидам в атмосферу. Також вони не залежать від палива та газу. Деякі бренди стверджують, що їхні вироби не знижують кисень або вологість повітря, що, погодьтеся, дуже важливо для комфорту в закритому просторі.
Серед недоліків експерти ТеплоФокус відзначили лише один – при виборі стельового наuрівача, його складно інтегрувати в конструкцію кімнати, що вже існувала. Тому такий варіант опалення найкраще планувати на етапі проектування ремонту.
Що краще – ІЧ-обігрівач чи олійний аналог ?
Для нагрівання повітря з їх допомогою у порівняно невеликій кімнаті знадобиться не менше 30-40 хвилин при енергоспоживання 1,5-2 кВт. Інфрачервоні обігрівачі в порівнянні з ними економічніші, оскільки більше розраховані на локальне обігрів, тому в активному режимі знаходяться рідше, а ефект від їх роботи можна відчути практично відразу.
Вибір на користь інфрачервоного побутового обігрівача чи конвектора
Високий ККД – близько 95%, ефективність та комфортність під час використання – основні чинники роботи конвектора. І вони багато в чому пріоритетні для користувача. Практично всі моделі, крім стельових інфрачервоних обігрівачів) рівні за потужністю з конвекторами, так само швидко нагріваються, але при цьому економічніші - вони працюють в активному режимі 30-40 хвилин, після чого відключаються і підтримують заданий режим.
Важливо: у кращих виробах (від топових брендів Венеція, Теплокераміка, Енса, Ерафлайм) термін експлуатації може досягати 10-15 років, що значно більше, ніж аналоги.
Тепла підлога або ІЧ-обігрів будинку який найкращий варіант
Часте питання, відповідь на яке буквально лежить на поверхні. У першому випадку обладнання монтується на етапі будівництва або капітального ремонту, оскільки важливо врахувати і розташування меблів і техніки, і розташувати плівку під покриттям для підлоги. А ось інфрачервоний обігрівач для будинку дозволяє організувати обігрів вже тоді, коли приміщення експлуатується.
Ще один фактор - ІЧ-промені набагато комфортніше переносяться, ніж коли джерело тепла знаходиться під ногами - для багатьох такий формат стає причиною дискомфорту. І, звичайно, вартість такого обладнання в Україні значно нижча за обладнання та монтаж теплої підлоги.
Як резюме
Настінні інфрачервоні обігрівачі та підлогові чи стельові аналоги – чудова альтернатива стаціонарному опаленню. Це універсальне рішення – і для дому, і для допоміжних приміщень, і для гаража і навіть теплиць та альтанок, які варто придбати кожному домовласнику. Технологічно та економічно – те, що потрібно для комфорту та заощадження коштів.