Для цієї мети в стінах, підлогах, стелях і горищах використовуються такі матеріали, як скловолокно, целюлоза, піна та ізоляція, що відображає. Правильна ізоляція гарантує більш стабільне та затишне внутрішнє середовище, сприяє екологічній стійкості за рахунок зниження викидів вуглецю. При утепленні приміщення ви можете вибирати з багатьох типів ізоляції.
Розглянемо, скільки коштуватиме термоізоляція будинку, якщо проводити його самостійно або викликати фахівців.
Скільки коштує утеплення
Ціни на ринку України варіюються. За послугу утеплення приблизно за квадратний метр необхідно заплатити близько 650 грн, з матеріалами ціна зросте до 1150-1350 гривень за той же м2. Тобто заощадити за самостійного утеплення можна за кожен квадратний метр 650 гр. Але скільки помилок може зробити людина з недостатнім досвідом і знаннями і скільки їй вони обійдуться, залежить від ситуації. Краще довірити роботу фахівцям "Теплий Дім", які точно знають, що робити та як утеплювати кожну частину будівлі.
Економія витрат на опалення після проведення теплоізоляції
Ізоляція є важливим компонентом будівництва та енергоефективності, служить захистом від коливань температури. Ключ до правильного вибору полягає у деяких фундаментальних міркуваннях.
- По-перше, потрібно розуміти, де ізоляція потрібна найбільше і де вона може мати найбільший вплив.
- По-друге, рекомендовані значення R для різних зон, які ви плануєте ізолювати. Ізолювати стратегічно важливо в зонах, схильних до витоку повітря, таких як щілини в стінах і горище.
Таким чином вона ефективно уповільнює передачу тепла. Герметизуючи ці витоки повітря та належним чином ізолюючи такі зони, як горище, підвальні приміщення та підвал, домовласники можуть розраховувати на економію в середньому 15 відсотків на своїх витратах на опалення та охолодження.
Добре ізольований будинок повинен підтримувати постійну температуру у кімнатах, не перевантажуючи вашу піч чи кондиціонер.
Монтаж ізоляції
Максимальна теплова ефективність або значення R ізоляції залежить від правильного монтажу. Домовласники можуть встановлювати деякі типи ізоляції, зокрема, ковдри, дошки та матеріали, що заливаються. Рідкі пінопластові ізоляційні матеріали можна заливати, але для їх монтажу потрібна професійна техніка. Інші типи можуть укласти лише професіонали.
Якщо наймати професійних сертифікованих спеціалістів:
- Отримайте кошториси витрат від різних підрядників на необхідне значення R. Заявлені ціни на установку відрізнятимуться більше ніж у 2 рази.
- Уточніть у підрядників про їх досвід встановлення продукту, що розглядається. Застосування може суттєво вплинути на ефективність ізоляції.
- Дізнайтеся про герметизацію та її вартість, тому що герметизувати витік повітря перед встановленням ізоляції – гарна ідея!
Щоб оцінити укладку ковдри, потрібно виміряти товщину вати та визначити зазори між ватою, а також між нею та каркасом. Потрібно перевірити матеріал на щільне прилягання до будівельних компонентів, які проникають, наприклад електричні коробки. Щоб оцінити їх види, що напилюються або нагнітаються, потрібно виміряти глибину ізоляції та перевірити наявність зазорів у покритті.
Якщо ви захочете провести утеплення зовні самостійно, то потрібно суворо дотримуватися інструкцій виробника і дотримуватися запобіжних заходів, а також ознайомтеся з місцевими будівельними та протипожежними нормами.
Можна знайти в інтернеті таблиці більшості доступних ізоляційних матеріалів, способи їх встановлення, місця монтажу та переваги.
Як переміщується тепло у приміщенні ?
Тепло, на базовому рівні, - це енергія, яка може хвилеподібно переміщатися по простору, змінюючи все речовина, що зустрічається на шляху. Тепло переміщатиметься трьома способами: конвекцією, провідністю та випромінюванням. Завдяки всім цим методам передачі воно природно переміщається від гарячого до холодного, шукаючи більш холодні місця в будівлі.
Конвекція
Теплова енергія переміщається через вільно поточну рідину або газ, наприклад, через воду, що кипить у чайнику. Коли молекули нагріваються, вони розширюються і рухаються, забираючи теплову енергію.
Провідність
Це передача тепла між двома молекулами за допомогою прямого контакту. Це відбувається у твердих тілах, рідинах та газах. Прикладом може бути те, як нагрівання однієї сторони шматка металу призведе до того, що тепло передаватиметься далі ним.
Випромінювання
Тепло передається за допомогою електромагнітних хвиль. Для цього не потрібна жодна речовина для переміщення. Теплова енергія сонця - чудовий приклад випромінювання.
Усередині кімнати відбуватимуться усі три типи переміщення тепла. Теплова енергія виходитиме через суцільні стіни за допомогою провідності, переходячи з внутрішньої частини на більш холодну зовнішню поверхню. Повітряні потоки, наприклад, через відкрите вікно або погано запечатані зовнішні двері, можуть викликати втрату тепла за рахунок конвекції. Втрата тепла за рахунок випромінювання може відбуватися по всьому будинку, в основному через вікна та двері.
Розглянемо три види джерела тепла та опалення:
- Газові котли димохідні або парапетні - економія після теплоізоляції складає близько 3-4 тисяч на місяць для котеджу в 120 кв. м. Для його опалення витрати становитимуть 10 тис. на місяць.
- Електрокотли, обігрівачі - якщо приватна оселя опалюється за рахунок електрики, то витрати можуть досягати 25 000 гривень на місяць і навіть більше в залежності від площі житла та його підготовки до холодного сезону. Для каркасної будівлі площею 150 м2, після установки утеплювачів можна заощадити від 4К до 8К на місяць.
- Твердопаливні котли, булер'яни та печі на дровах вимагатимуть найменших витрат – на місяць 120 кв. м можна опалити за 1500 гривень.
Як працює теплоізоляція ?
Створюючи бар'єр усередині або поверх поверхонь, вона може або відображати випромінювання, або зменшувати потенціал конвекції та провідності. Термоізоляційні вироби призначені для обмеження або уповільнення передачі тепла, утримуючи його всередині будівлі, тому використовуватимуться матеріали з низькою провідністю. Вони також повинні враховувати інші фактори, такі як ризик вологості, протипожежна безпека та потреба у звукоізоляції. Це означає, що існують теплоізоляційні продукти, розроблені для певних областей будівлі, такі як насипна ізоляція для порожнистих стін та плити для горищ. Утеплення приватного будинку збільшить його енергоефективність, мінімізуючи витрати тепла та ваших грошей.
У освоїй оселі ви втратите значну кількість тепла без утеплення. Найбільш важливі області відомі як теплова оболонка, що складається із зовнішніх стін, горища (або даху) та першого поверху. Ретельна ізоляція цих областей значно скоротить втрати тепла. Інші методи також можуть допомогти, такі як захист від протягів та встановлення подвійного скління.
Існують різні утеплювачи (пінопласт), призначені для певних областей та стін, що дозволяє адаптувати свій вибір ізоляції і максимально утримувати тепло.
Ізоляція горища
Втрати тепла через дах відбуваються за рахунок конвекції, так і за рахунок теплопровідності. Установка ізоляції всередині підлоги вашого горищного приміщення скоротить кількість тепла, що досягає вашого горища, зберігаючи будинок тепліше довше. Утеплювальні речовини для горища мають низький рівень теплопровідності та можуть бути легко встановлені на горище.
Ізоляція пустотілих стін
Порожні стіни, іноді звані подвійними стінами, зводилися як стандарт у більшості будинків, збудованих з 1920-х років. Проекти, збудовані з 1980-х років, повинні поставлятися із встановленним утепленням, тоді як у старіших може бути встановлена задувна речовина. Ізоляція пустотілих стінок або подвійна ізоляція стінок працює для зниження теплопередачі. Плити утеплюючі суцільних порожнин, встановлені у нових будинках, уповільнюють теплопровідність, тоді як задувні матеріали з насипним заповненням, встановлена у старих будинках, має кишені із захопленим повітрям, які допомагають знизити теплопровідність та конвекцію.
Ізоляція суцільних стін
Також можна ізолювати суцільні стіни, або встановивши пінопалст на внутрішнє облицювання стіни, або встановивши спеціальні жорсткі плити на зовнішню частину будинку. Встановлення зовнішньої ізоляції суцільних стін — трудомісткий процес, ніж внутрішня, і може бути не дозволена на деяких об'єктах. Вони швидко втрачають тепло через провідність і теплоізоляційні вироби можуть обмежити це, прикріпивши до стін матеріали з низькою провідністю, які довше зберігають тепло всередині. Зовнішня або внутрішня ізоляція зовнішніх стін може обмежити втрату тепла в ситуаціях, коли неможливо встановити у порожніх перегородках.
Ізоляція килимами
Якщо ви хочете зменшити втрату тепла через перший поверх, встановлення виробів у фундаменті може бути інвазивним та трудомістким процесом. Простішою альтернативою є встановлення теплоізоляції під килимом. Ізольована підкладка допоможе зменшити втрату тепла через перший поверх вашої оселі, уповільнюючи провідність тепла. Килими також мають деякі термо властивості, хоча на них не слід покладатися.
Ізоляція даху
Недоліком є те, що вона залишить вас із холодним горищем, зберігаючи тепло всередині будинку, але залишаючи верхні області без утеплювача. Альтернативою є встановлення ізоляційних матеріалів всередині балок даху будівлі, що дозволить мати ізольовану мансарду, яку можна використовувати як житлову за потреби. Суцільні дошки, які зазвичай використовуються для ізоляції горища, зменшують проходження тепла за допомогою теплопровідності та конвекції, знижуючи кількість енергії, необхідну для підтримки комфортного рівня тепла.
Ізоляція під підлогою
Для найкращої ізоляції першого поверху у вас буде можливість укласти або над фундаментом сучасних будинків, або між дерев'яними балками у старих з підвісними дерев'яними підлогами. Це може допомогти зменшити втрату тепла, насамперед за рахунок теплопровідності, яка відбувається через підлогу.
Методи утеплення
Існує два методи утеплення – автоматизований та механічний. Розглянемо їх докладніше.
Автоматизований - укладається теплоізоляційний шар за допомогою спеціалізованого компресорно-шнекового обладнання, яке подає матеріал на будівельні конструкції.
Механічний – матеріал укладається вручну.
Висновок
Теплоізоляція життєво важлива у всіх буд проектах як для зменшення кількості тепла, що втрачається, так і для зниження загальних витрат на опалення офісу. Тепло втрачається через декілька областей власності, і для кожної з них підбираються різні типи утеплювальних матеріалів.