Що таке автоматика для твердопаливного котла?
Система автоматики здійснює контроль за роботою обладнення, генерацією тепла та процесом обігріву приміщення. Користувачу достатньо тільки обрати оптимальну температуру та іноді проводити завантаження палива, все інше система зробить сама.
Автоматика для твердопаливного котла може включати:
Блок керування, або мікропроцесор. Цей пристрій можна назвати мозковим центром автоматики, тому що його завдання полягає в аналізі всіх даних, які отримують пристрої від димососа, вентилятора, інших елементів системи. Від мікропроцесора залежить температура та комфорт у будинку.
- Вентилятор. Використовується для регулювання подачі повітря на камеру згоряння палива.
Під управлінням електронного блоку він може змінювати обсяг повітря, що подається за лічені секунди. - Контролер циркуляційного насоса – пристрій, який дозволяє правильно та якісно працювати котлу, ефективно використовувати енергію для нагрівання.
Використання автоматики для котла на дровах дозволяє підтримувати на одному рівні задану користувачем температуру. До інших переваг також відносять можливість застосування будь-якого твердого палива та покращення процесу його згоряння.
Навіщо це потрібно ?
Використовуючи автоматичний контролер котла, процес горіння в твердопаливному котлі, як звичайному, так і тривалого горіння простіше контролювати.
Що це дає:
1. Швидке нагрівання котла. Це дозволяє знизити інертність процесу нагрівання. На практиці це виглядає так: Котел на самотязі спочатку нагрівається до виставленої на механічному регуляторі температури, потім при закритій повітряній заслінці переходить у режим тління (так має бути, якщо регулятор правильно налаштований). У міру того, як температура падає, повітряна заслінка відкривається і полум'я починає розгорятися, повільно. У цьому проблема. Саме тому температура теплоносія має хвильові показники – радіатори опалення у будинку не мають стабільної температури. Діапазон, до якого може розгойдуватися температура щодо виставленої на регуляторі, може досягати 20 градусів. Це, як мінімум, не комфортно. (Звичайно, це не стосується систем, де встановлено температурне регулювання контурів опалення.)
Завдяки автоматиці для котла тривалого горіння та примусовому наддуву діапазон розкиду температури щодо виставленої можна звузити до 5 градусів!
Можливість точно підтримувати температуру теплоносія буде також дуже корисна власникам твердопаливних котлів тривалого горіння, де рідний регулятор подачі повітря працює вкрай погано.
2. Збільшується потужність котла. Як відомо, потужність полум'я на пряму залежить від кількості повітря згоряння, що надходить у камеру, і тому якщо подати повітря примусово, понад те, що потрапить в камеру згоряння завдяки природній тязі, то температура горіння буде значно вищою. Найпростіший приклад це ковальський горн, де температура завдяки примусовому наддуву піднімається до дуже високих показників.
Це буде дуже корисно в тому випадку, якщо ви спочатку придбали котел меншої потужності і він у вас, що називається, недогріває. Також установка нагнітального вентилятора з контролером буде корисна і при додатковій установці буферної акумулюючої ємності. Якщо ваш котел підібраний за потужністю «в притик» то тонну води понад норму він може і не прогріти, підвищення потужності котла буде дуже доречним.
3. З'являється можливість використовувати деревину з вищою вологістю. Це те саме великий плюс. Якщо для атмосферного твердопаливного котла необхідна суха деревина, інакше він може просто не розгорітися і не набрати необхідної потужності, то за допомогою нагнету