Український виробник котлів з Чернігова.
Підприємство виросло на базі заводу «Альтеп», але прямого відношення до нього не має. Як це часто буває, менеджери компанії «Альтеп» вирішили будувати окремий бізнес та розвивати своє виробництво. А компанія «Теплофокус», в свою чергу, завжди відслідковує тенденції та нових гравців на ринку твердопаливних котлів в Україні та радо представить Вам огляд на лінійку агрегатів чернігівського бренду.
Розмежовує модельний ряд виробник наступним чином – серія А, B, серія B new, С, I, K, N та V. Отже, давайте розберемо кожну серію окремо.
Серія Фенікс А – це бюджетні твердопаливні котли класичного типу, які є дуже привабливими для споживача, адже доступні на ринку за дуже привабливою ціною. Роздрібна ціна на котел 12 кВт – 17 000 грн (наразі діє знижка додатково -10%). Всього модельний ряд налічує три варіанта за потужностями – 12, 16 та 20 кВт. Вони має дві комплектації – з автоматикою та без. Також ви можете дообладнати пристрій механічним регулятором тяги, що зробити його автономним.
Теплообмінник в нього трубчастого типу. Це цільнотянута водонаповнена труба, яка є частиною димаря діаметром 159 мм. Так, такий підігрівач важно назвати ефективним, але й ціна співставна. Виконаний зі сталі 5мм, колосник чавунний. Містка топка.
Переваги:
1) Ціна/якість – найкраща пропозиція на ринку серед бюджетних.
2) Товщина бляхи 5мм
3) Окреме місце розташування автоматики.
4) Утеплений зі всіх сторін
5) Є модель з плитою – Серія V на 12 та 17 кВт.
Недоліки:
1) Діаметр димаря могли б зробити й менше. Від 130мм до 150мм. Це бюджетний прилад, отже й комплектуючі до нього не повинні коштувати не дорого. А дим ширший димохід, тим дорожча вартість.
2) Низький ККД. Не треба очікувати за таку ціну ефективне спалювання дров, навіть якщо це найкраща пропозиція на ринку в своєму класі.
Котел Фенікс Серія В
Цей апарат більш високого класу. Тут вже інший теплообмінник – пластинчатий, на два ходи. А колосники водонаповнені, виконані з цільнотянутої труби 8 мм. В цьому випадку вже можна говорити про ефективність спалювання дров або іншого палива. Виконаний зі сталі 5мм. Має дві комплектації – з автоматикою та без. Вихід під вентилятор знаходиться зверху, що дуже зручно. Адже не буде заважати вам проводити інспекцію.
Плюси:
1) Хороша комплектація – комплект для чистки, взривний клапан, додатково – комплектуюче.
2) Конкурентна ціна. Не краща на ринку, але модель варта уваги та володіє купою плюсів у порівнянні з іншими брендами.
3) Водонаповнені колосники.
Мінуси:
Суб’єктивно – теплоагрегат досить глибокий та габаритний, треба більше місця.
Нещодавно представив серію B new, яка відрізняється розмірами, вищі та вже не такі широкі. Є патрубок під електичний тен.
Дровяной котел Серія С
Котли Фенікс – з ручним завантаженням палива. Дійсно можна назвати котлом тривалого горіння, адже теплообмінник має 3 ходи, та містить 5 полок теплообміну. Також, в камері згорання є форсунки, по яким додатково подається повітря. Димові гази при такій конструкції досягають максимальних температур, що дає ще більше ефективності при спаленні дров. Дана серія котлів має дуже великий асортимент потужностей – від 9 кВт до 300. Тобто, ця лінійка підійде і для промислових об’єктів квадратурою до 3000м2.
Товщина сталі теплообмінника 5 мм в котлах до 50 кВт ,від 50 кВт – 6мм. Цей показник є оптимальним для такого класу.
Особливості:
1) Ефективний, паливо не буде вилітати в трубу.
2) Вторинний дожиг піролізних газів в камері завантаження – димові гази набувають максимальної температури.
3) Великий вибір потужностей.
4) Додаткова дверця для інспекції та закладання дров.
Розраховаіа під вугілля. В чому відмінність, наприклад, від моделі Серія С да модель відрізняється товщиною сталі 6мм в базі та спеціальною конструкцію колосникових грат. Колосники водонаповнені та мають механізм очистки цих самих труб, який керується педаллю, яка і приводить його в дію. Вугілля коксується при спалюванні та може ускладнити потраплянню кисню до камери згорання. Залишки можуть налипати. Без цього механізму буде важко потім їх очистити, не пошкодивши.
Вибирати цей тепоагрегат потрібно, якщо ви впевнені, що будете використовувати під вугілля. Знайте, топка вугільного котла завжди менша, аніж дров’яного. Антрацит має вищу калорійність та його не треба багато засипати в топку, тому що буде ризик перегріву. На дровах, відповідно, буде менший за потужністю.
Нюанси:
1) Придатний до спалювання вугілля – товщина сталі 6мм та механізм очистки колосників.
2) Для спалювання дров маленька камера горіння.
3) Високий ККД.
4) Додаткова дверця для інспекції та завантаження.
Дана модифікація не має широкого асортименту по потужностям – 17, 25, 32, 40 кВт. Але й побутовий сегмент закриває серія котлів N повністю. У вас приватний будинок на 80-100 квадратів та ви думаєте, що це 17 кВт буде забагато? Якщо є місце і можливість – додайте до системи акумулююча бочка на 500-800 літрів. Це буде ідеальним рішенням, адже котел має 4 ходи. Створений для ефективного зжигання сировини. Також, цей твердотоп обладнаний форсунками вторинного допалу газів.
Моменти:
1) Товщина сталі водяної рубашки 6мм.
2) Об’ємна камера завантаження.
3) Конструктивно продуманий та ефективний теплообмінник.
4) Ефективно працює з автоматикою.
Котел довгого горіння серія І
Серія І – це серія шахтних котлів по типу Холмова. Дана лінійка має певний нюанс, твердотопи 12 та 16 кВт – одноходові котли, а моделі на 20, 24, 30 кВт – це котли на три хода теплових газів. Тобто, виробник котлів пішов шляхом не збільшення фізичних розмірів топки задля збільшення потужності, а додав ходів самому теплообміннику. Таким чином, котли ще й ефективніше спалюють сировину. Теплоагрегати серії І – це також котли утилізатори, підходить будь яке паливо.
Хочеться відзначити якість збірки та їх дизайн. Мені це нагадує дизайн 80-х років ХХ, що безперечно є плюсом та відрізняє його від конкурентів. Так, для твердопаливного апарату зовнішній вигляд не такий важливий, адже через місяць від буде весь в сажі. Однак, чому не купити більш продуманий виріб за ті ж самі грощі ? Усі дверці ущільнені та герметичні, не буде диміти.
Так як котел трьоходовий, виробник додав заслонку. Коли ви розпалюєте, вам потрібна максимальна тяга, тому котел потрібно перести в режим, де димові гази можуть напряму виходити до димоходу. А коли вже розгорівся, ви перекриваєте отвір, та піролізні гази вже проходять по каналам теплообмінника.
Патрубки підключення води знаходяться по ліву та праву сторону, що дуже зручно, не треба багато робити багато переробок в існуючій системі опалення.