Чому прогорає котел ?
Насправді не вогонь губить ваш котел і не висока температура, а вода/волога, яка потрапляє всередину котла і осідає на внутршніх стінках теплообмінника. Вся ця волога з'єднується з золою та продкуктами згоряння палива, що не згоріли, і утворює слабку кислоту чорно-коричневого відтінку, так названий "дьоготь". Вся ця "субстанція" частково сповзає по стінках теплообмінника і осідає на дні, де поступово починає проходити хімічна реакція і руйнація стінок котла.
Існують такі шляхи вирішення проблеми:
1) Намагатися використовувати паливо з min вологістю, тобто якщо це дрова, то треба дати їм у колотому вигляді підсохнути хоча б протягом одного літа;
2) Встановлення 3-х ходового термозмішувального клапана підтримки температури теплоносія на вході в котел вище точки роси, тобто. вище 55 град. Детально про схему встановлення клапана, інші важливі питання роботи котлів Ви можете дізнатися у наших експертів або ладаміт поставити;
3)Встановлення гідрострілки.
4) Встановлювати на виході з котла, температуру теплоносія не нижче 60 град.
Причини потрапляння вологи за стінки теплообмінника:
1) Дрова вогкість яких більше 25%;
2) Конденсат вологи з повітря;
3) Неправильне підключення до системи опалення
4)Різниця температур між поверненням і подачею. Різниця більше за 20 градусів може створити конденсат на вході в котел.
Правила топки
Розбираючи питання, як топити котел дровами або іншою сировиною, потрібно почати з типу установки. Агрегати з автоматичною подачею палива вимагають мінімального втручання власника. Обладнання з механічним завантаженням передбачає постійну участь людини - завантаження палива, очищення, ін.
Як топити котел на твердому паливі вугіллям поетапно:
Закладіть у шуровку тріску деревини або папір.
- Завантажте у спеціальний відсік великі поліни, зверху покладіть вугілля.
- Підпаліть папір, зачекайте, щоб він розгорівся, зачиніть дверцята.
- 20 хвилин активного горіння дров достатньо для прогріву димоходу і котла. Не поспішайте - установку потрібно спочатку правильно підготувати, а потім закидати вугілля. Додавайте сировину поетапно – коли прогорить перша партія, закладайте другу, тощо.
Як правильно топити твердопаливний котел дровами:
У міру розгорання попередньої закладки необхідно буде заповнити топку великими полінами.
З метою економії можна не закладати все одразу, а підкидати поліни кожні півгодини.
- Слідкувати за горінням.
- Звичайні опалювальні котели на твердому паливі підтримують активне горіння протягом 3-4 годин. Це можливо за дотримання правил топки та заповнення внутрішнього простору великими полінами повністю. Зважайте на те, що для установок тривалого горіння дрібні дрова просто не годяться. Застосування полін малого діаметра призводить до зниження ККД.
Не використовуйте сирі дрова. Вони довше розгоряються, коптять, виділяють дьоготь. Для збільшення періоду горіння палива найкраще використовувати шиберну засувку, терморегулятор.
Топка брикетами
Брикети для котела на твердому паливі – це євродрова, які отримують із сухої тирси, лушпиння насіння та злаків, торфу. Попередня протопка робиться аналогічно до схеми із застосуванням вугілля. Для початку потрібно буде прогріти топку - підійде тріска або ті ж брикети (дрібні, великі не потрібні).
Після отримання стабільного вогню поверх розпалювання укладають першу партію євродрів – має вийти шар від 10 до 15 см. Кожен новий закид має супроводжуватись замиканням піддувалу. Коли додайте всі брикети, закрийте дверцята топки, відкрийте та зафіксуйте в оптимальному положенні піддувало.
Тепер Ви знаєте, як правильно топити твердопаливний котел брикетами. Не забувайте перемішувати брикети – головне робити це не надто часто, щоб не дати охолодитися топці. У процесі шуровки пил від брикетів піднімається нагору, може потрапляти до приміщення. Дійте гранично та обережно, уникайте різких рухів.
Висновок: треба дотримуватися інструкції з експлуатації котла та рекомендацій виробників.