У цій статті ми висвітлимо найпопулярніші питання повз'язані з буржуйками. Якщо Ви не знайшли питання яку Вас цікавило, наші експерти завжди раді допомогти та дадуть відповидь на усі питтання.
В цілому, встановлювати таку піч в житловій квартирі, згідно із законодавством нашої країни, не можна. Це суперечить правилам пожежної безпеки, тому, якщо в результаті використання буржуйки постраждає будинок або квартири інших людей, то ви будете притягнуті до кримінальної відповідальності.
Крім того, існує ряд проблем, з якими зіткнеться власник такого типу опалення:
- нікуди виводити дим - або використовувати вентиляцію (що заборонено), або встановити трубу у вікні або стіні, але через це в квартирі буде ще холодніше;
- буржуйка опалює тільки одну кімнату, а не всю квартиру;
- великі ризики пожежі через постійне джерело відкритого вогню.
Єдиний варіант, при якому установка буржуйки виправдана - це практично повністю зруйновані будинки, де неможливо відновити газо - і електропостачання для обігріву приміщення. І то, ви повинні розуміти, що вам доведеться не відходити від грубки, щоб зігрітися.
ЧИ ПОТРІБНО ОБКЛАДАТИ БУРЖУЙКУ ЦЕГЛОЮ?
Якщо не проводити усіляких розрахунків, а сказати коротко: обкладаючи буржуйку цеглою ефекту буде мало, так як цегла буде втягувати тепло з буржуйки в себе. Теплопровідність у цегли гірша, аніж у металу. Сказати що цегла буде виконувати функцію теплоакумулятора - так, але потрібно дуже добре протопити буржуйку, щоб цегла стигла накопичити тепло, але довго тримати телпо цегла не буде. Краще буржуйку тримати без обкладки цеглою, так можна досягти максильної ефективності.
ЩО ПОКЛАСТИ ПІД БУРЖУЙКУ?
За умови, що піч стоятиме просто на рівній підлозі, необхідно зробити опалубку по ширині цеглини, всередину потрібно підкласти листовий азбест, накривши його товстим металевим листом.
ЩО КРАЩЕ: ПІЧ ЧИ БУРЖУЙКА?
Опалити велике приміщення (більше 150 м.кв.) можна і піччю, і каміном (потужність в обох випадках приблизно однакова, залежно від моделі, звичайно). Але піч більш функціональна, вона дозволяє окрім обігріву приготувати їжу.
Буржуйка ідеальна для невеликого приміщення або часника, яку вона швидко опалює і довго підтримає тепло. Тому вибір повністю залежить від властивостей вашого будинку і визначення вашої основної мети: тепло або зовнішній вигляд?
ЧИ МОЖНА ГОТУВАТИ НА БУРЖУЙЦІ?
Буржуйку можна використовувати для приготування їжі, досить вибрати модель, оснащену духовкою чи плитою. Так Ви розширюєте можливості використання буржуйки.
СКІЛЬКИ ГОРИТЬ БУРЖУЙКА?
Скільки піч булерьян працює на одній закладці палива? Це питання задає собі кожен потенційний покупець дров'яної печі. Від цього показника залежить рішення про покупку.
Виробники печей булерьян заявляють, що піч тривалого горіння булерьян здатна безперервно працювати без додавання палива 3-8 годин, а іноді і 12. Ці цифри реальні, проте є нюанси.
1. Чим могутніше булерьян, тим довше горить.
Тут все просто - чим потужніший піч, тим більшого обсягу у неї топка. Піч булерьян тип 04 має топку 336 кубів, а булерьян тип 00 - 48 кубів. Тому булерьян 04 в режимі тління здатний працювати 8-12 годин, а тип 00 - 3-5 годин і не більше.
2. Час горіння булерьян залежить від породи дров.
Скільки часу горить піч булерьян залежить від виду деревини, яка використовується.
Кожен вид дров має свою теплотворну здатність (тепловіддача, яку дає одна вагова одиниця), чим вона вища, тим довше відбувається їх згоряння.
ЯКІ БУРЖУЙКИ КРАЩЕ: ЧУГУННІ ЧИ МЕТАЛЕВІ?
Буржуйки виготовляють з твердих металів, мало схильних до корозії. Як правило, це сталь або чавун.
Чавунні печі мають велику вагу і володіють великою термостійкістю, отже, їх можна топити матеріалами, які нагріваються до максимальної температури, наприклад вугіллям. Чавун може утримувати тепло досить довго, що обумовлено його великою теплоємністю. Такі печі кращі в експлуатації, не деформуються і можуть служити практично вічно. Часто такі печі прикрашають кованими або литими елементами, що додає краси та оригінальності інтер'єру. Однак, варто враховувати, що чавунні печі довше прогріваються, мають більш високу вартість, їх складно встановлювати через значну вагу, часто такі моделі краще обробляти керамікою, щоб виключити можливість випадкового опіку. Можна вибрати моделі з двох видів металу сталеві зовні, але з чавунною топкою.
Піч буржуйка зі сталі має більшу теплопровідність, в порівнянні з чавунною, швидше прогрівається і, відповідно, інтенсивніше віддає тепло. Такі печі рекомендують топити дровами, а також вони можуть злегка деформуватися в процесі експлуатації.
В обох варіантах варто дотримуватися правил і умов експлуатації, і піч буде служити вам дуже довго.
ЧИМ КРАЩЕ ТОПИТИ БУРЖУЙКУ?
Буржуйки - ефективна і малогабаритна, не вимагає спеціальних знань з її експлуатації, монтаж не складний, а з розпалюванням зможе впоратися навіть людина, яка жодного разу не робить цього. На жаль, не кожен може з точністю відповість на запитання: «Чим топити?». В принципі, буржуйка мало чим відрізняється від звичайної печі і тому може використовувати ті самі види палива, а саме:
- найбільш популярними є дрова;
- друге місце можна розмістити вугілля;
- тирсу;
- торф;
- і навіть олію.
Що використовувати окрім дров?
Так, дрова безперечно займають лідируючу позицію щодо використання, але можна застосовувати й інші види палива:
- Вугілля також, як і дрова користується популярністю, але через те, що воно коштує дорожче, і не всім по кишені, то й використовують його рідше. Хоча за показниками він вищий за дров. Наприклад, вугілля, що довше горить, і дає високу температуру, а значить має високий показник ККД. Але саме через підвищену спеку, необхідна переробка димаря.
- Торф, також як тирса мають один істотний недолік - вони вимагають особливих умов зберігання. У жодному разі не можна допускати намокання брикетів, інакше вони втрачають частину своїх властивостей, а в деяких випадках не зможуть горіти. Після того, як брикети прогорають, у зольнику залишається багато відходів від їх використання, а в процесі горіння виділяється малоприємний запах.
- Пелети - або іншими словами пресовані тирсу. Здавалося б, вигода в наявності, з відходів виробництва можна протопити піч, але на жаль ціна не набагато менша за дров.
Чим не можна топити?
Категорично заборонено застосовувати рідке паливо у житловому приміщенні. Такий вид є пожежонебезпечним і вибухонебезпечним. До того ж після його застосування необхідно частіше чистити димар, тому що через змішування конденсату і кіптяви утворюється чорна смоляниста маса, яка важко зчищається. Навіть, якщо використовувати рідке паливо у виробничих приміщеннях або побутівках, необхідно мати хорошу витяжку і налагоджену циркуляцію повітря. В іншому випадку можливий викид маси, що горить, в приміщення.
До скільки градусів нагрівається піч?
Насамперед це залежить від матеріалу, з якого виготовлена буржуйка – чавун чи метал. Різниці не великі. Але все ж таки вони присутні. Так метал нагрівається швидше і до більш високих температур, а чавун навпаки – має повільне нагрівання при зниженій температурі. Загальний показник обох печей варіюється в межах 700-900оС.
Як підтримувати постійну температуру?
Після прогоряння палива настає процес охолодження і через якийсь час піч повністю остигає. Для того, щоб не використовувати велику кількість палива та підтримати температуру буржуйки максимально довго, знаючі майстри рекомендують дотримуватися кількох порад:
- Розмістіть біля буржуйки металевий екран, на відстані не далі ніж 5-6 см. Такий прийом дозволяє затримувати частину тепла за рахунок поверхні екрана, що відбиває.
- Якщо спорудити цегляну сорочку для буржуйки (обкласти з боків), то тепло буде довго зберігатись і витрата палива помітно скоротиться. Не забудьте залишити зазори для вентиляції.
- Можна збільшити час горіння палива за рахунок скорочення подачі повітря. Наприклад, у випадку з дровами, потрібно укладати їх якомога ближче один до одного. А вугілля, не варто часто ворушити. Лише в міру потреби.
- Існує ще нехитрий прийом максимально довго зберегти тепло в приміщенні. Для цього потрібно поставити цебро або бак із піском на буржуйку. Пісок віддаватиме частину тепла в приміщення, а частину в піч, тим самим уповільнюючи процес охолодження.
Як довго можна безперервно топити?
На тривалість топки впливають кілька факторів:
- здатність будинку утримувати тепло;
- який вид палива використовується;
- якщо проведено опалення, яке;
- і нарешті сам господар, та його переваги за температурою всередині приміщення.
Якщо зима не дуже холодна, то будинок розміром 6х6 достатньо опалювати один раз на добу, при цьому температурні показники будуть в межах 20С. Наприклад, затопивши грубку вранці, в будинку буде спекотно (близько 24С), то наступного ранку вона опуститься приблизно до 18оС.
ЯКУ БУРЖУЙКУ ПРИДБАТИ?
В нашому інтернет-магазині є такі моделі українського виробництва: Буржуйка МРІЯ, Metalzavod, Еквіптех.
Наші менеджери допоможуть підібрати модель під Ваші параметри.